فیلتر نتایج بر اساس :
جستجو براساس قیمت
تومان تومان
جستجو براساس برند
بیشتر... کمتر
جستجو براساس رنگ
فیلتر نتایج

صفحه هالتر

صفحه وزنه یا صفحه هالتر یکی از پرکاربردترین ابزار ورزشی است که در باشگاه‌های ورزشی بسیار مورد استقبال قرار ورزشکاران قرار می‌گیرد. استفاده از صفحه وزنه باعث افزایش حجم ماهیچه‌ها شده و میزان قدرت بدنی را تقویت می‌کند. صفحه وزنه، وزنه‌ای به شکل دایره هستند که در مرکز آن حفره‌ای قرار دارد که برای قرار گرفتن در سایر دستگاه‌های بدنسازی و میله‌ی هالتر تعبیه شده است.

صفحه وزنه تنها برای استفاده در هالتر کاربرد ندارد و حرکات متنوعی را می‌توان با آن انجام داد که با استفاده از صفحه وزنه فشار بیشتری به ماهیچه وارد شود و اثرگذاری حرکت ورزشی دو چندان گردد. البته در نظر داشته باشید که صفحه وزنه‌ ها برای اینکه به جای دمبل استفاده شوند به خاطر نوع شکل و فیزیکی که دارند مناسب نیستند اما در حرکات مختلف کاربردهای خاص خود را دارند.


صفحه هالتر

عموما صفحه وزنه فلزی است و یک لایه روکش آن را پوشش داده است تا به راحتی بتوان از آن استفاده کرد. این صفحه های فلزی دارای حفره‌هایی با قطر 50 میلی متر بوده و برای باشگاه های خانگی و باشگاهی ورزشی بسیار مناسب هستند. علت وجود این حفره در مرکز صفحه وزنه این است که بتوان با توجه به توان ورزشکار و برنامه‌ی ورزشی‌ به میله‌ی هالتر صفحه وزنه اضافه کند و یا از آن بکاهد. با استفاده از این ابزار ورزشی می‌توانید علاوه بر تقویت عضلات و سیستم بدن خود، به زیبایی و تناسب اندام دست یابید.

تمرین با صفحه هالتر در برنامه‌های تمرینی برای تقویت عضلات بدن، به ویژه عضلات پشت، شانه، بازوها و عضلات هسته، بسیار مفید است. این تمرینات شامل جلوگیری، عقب‌گیری، شانه‌گیری، ایستاده‌گیری و حرکات دیگر با استفاده از صفحه هالتر می‌شوند.

با استفاده از صفحه هالتر، می‌توانید عضلات خود را تقویت کرده، قدرت و استقامت بدن خود را افزایش دهید و عضلاتی متعادل و قوی را توسعه دهید. قبل از شروع به تمرین با صفحه هالتر، مهم است که از تکنیک صحیح استفاده کنید و از وزن مناسب برای خود استفاده کنید تا از صدمات و آسیب به عضلات جلوگیری کنید.

صفحه هالتر عموما در وزن های 5، 10، 15، 20 و 25 کیلو طراحی و ساخته می‌شوند. ساختار آن از جنس چدن است که روکش پلاستیکی نرم و بادوام ضد حساسیت دارد که در نتیجه به راحتی می‌توان آن ها را تمیز و ضدعفونی کرد. شیارهای روی این صفحه باعث می شود از دست نلغزد و سُر نخورد. حفره‌های رو صفحه هالتر، به غیر از حفره‌ی مرکزی، باعث جابجایی راحت‌تر و گرفتن آسان‌تر آن ها می‌شود. صفحه هالتر ها معمولا در سه نوع صفحه هالتر دور لاستیک ( از جنس چدن با محافظ دور لاستیکی )، صفحه هالتر فرمانی ( از جنس چدن با روکش تمام لاستنیکی ) و صفحه هالتر کراسفیت ( از جنس فایبر گلاس ) تولید و عرضه میشوند. صفحه هالتر ها در دو قطر سوراخ 30 میلی متر ( بیشتر برای مصارف خانگی ) و 50 میلی متی ( برای مصارف باشگاهی و خانگی ) طراحی و تولید می شوند. نکته دیگر اینکه صفحه هالتر کراس فیت فقط در باقطر سوراخ 50 میلی متر تولید میشوند.


صفحه هالتر

صفحه های هالتر عموما در چند گروه صفحه هالتر خانگی ( با سوراخ 30 میلی متر )، صفحه هالتر باشگاهی ( با سوراخ 50 میلی متر ) و صفحه هالتر کراس فیت ( مخصوص رشته کراس فیت و پاورلیفتینگ ) تقسیم بتدی می شوند. که در فروشگاه اینترنتی لوازم ورزشی آنیک شما میتوانید از انواع صفحه هالتر دیدن فرمایید و با توجه به نیاز خود مناسب ترین صفحه هالتر را انتخاب و خرید نمایید.

ادامه مطلبنمایش کمتر