فیلتر نتایج بر اساس :
جستجو براساس قیمت
تومان تومان
جستجو براساس برند
بیشتر... کمتر
جستجو براساس رنگ
فیلتر نتایج

کتل بل

کتل بل یا دمبل روسی، یک وزنه شبیه یک توپ با دستگیره می باشد که تاریخچه آن به روسیه برمیگردد. جنس

کتل بل غالبا از چدن ساخته می شوند و درتنوع بالایی از وزن برخوردار است و در سایزهای مختلف عرضه میشوند. این ابزار ورزشی به واسطه فرم خاص خود قابلیت اجرای بسیاری از حرکات که قابل اجرا با دمبل یا هالتر نمی باشد را ممکن می سازد. وزنه کتل‌ بل برخلاف دمبل‌ های معمولی، در وسط گوی متمرکز است و نسبت به دمبل به شما احساس کاملاً متفاوتی می‌دهد. مزایای استفاده از تمرینات بدنسازی کتل بل بسیار است، اما مهمترین ویژگی آنرا می توان قرار گرفتن وزن کتل بل پایین تر از دسته آن دانست. این ویژگی باعث اجرای بهتر در حرکات پرتابی یا بالستیک با این وسیله ورزشی می شود. همچنین، در زمان اجرا تمرینات بدنسازی کتل بل تمامی گروه های عضلانی بدن فعال می باشند. این ویژگی باعث می گردد که علاوه بر افزایش میزان چربی سوزی، عضلات سریع تر تغییر فرم دهند.

انواع کتل


وزنه‌ های کتل بل از 2 تا 30 کیلو بوده و شبیه یک توپ با دسته است. با این وسیله می‌توان تمریناتی انجام داد که تقریباً تمام جنبه‌های فیتنس، از استقامت بدنی گرفته تا قدرت، تعادل، چابکی و حتی تمرینات هوازی را دربرگیرد. علت علاقه بیش‌ از حد مردم به وزنه‌ هایی با این فرم خاص، چالشی‌ بودن تمرینات آن است. شکل کلی تمرین با کتل بل به صورتی است که می‌توانید وزنه را با یک یا هر دو دست بگیرید و با تاب‌ دادن، یک ضرب و بالای سر بردن، حرکات متنوعی را انجام دهید. البته بعضی از حرکات، ترکیبی بوده و لازم است تا در هنگام تاب‌ دادن دستتان، وزنه را از دستی به دست دیگر منتقل کرده و سعی کنید تعادلتان به‌ هم نخورد؛ این حرکت برای درگیر کردن هسته بدن (شکم و کمر) فوق‌العاده است.

کتل بل


همانطور که قبلا نیز اشاره شد کتل بل‌ها ابتدا در روسیه استفاده می‌شدند و در سال‌های اخیر به عنوان یک ابزار پرطرفدار در تمرینات و ورزش‌های مختلف شناخته شدند. آنها برای انجام تمرینات قدرتی، استقامتی، تعادل و انعطاف‌پذیری بکار می‌روند.
از مزایای استفاده از کتل بل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
1. تقویت عضلات: تمرین با کتل بل باعث تقویت عضلات اصلی مانند عضلات پشتی، عضلات ران، عضلات شکمی و عضلات دست می‌شود.
2. بهبود قدرت: تمرینات کتل بل به شما کمک می‌کند قدرت عضلاتتان را افزایش دهید و قدرت و توانایی عضلات را در حرکاتی مانند برخی از روزمرگی‌ها و ورزش‌های وزنه‌برداری بهبود بخشید.
3. افزایش استقامت: تمرین با کتل بل می‌تواند استقامت عضلات و سیستم قلبی عروقی را افزایش دهد.
4. بهبود تعادل و کنترل بدن: برخی تمرینات کتل بل نیازمند کنترل بدن، تعادل و هماهنگی عضلات است که باعث بهبود آنها می‌شود.
5. سوزاندن چربی: تمرینات با کتل بل به عنوان تمرینات هوازی و مقاومتی می‌توانند کمک کننده در سوزاندن چربی و کاهش وزن باشند.
فروشگاه اینترنتی لوازم ورزشی آنیک با تنوع بالایی از انواع کتل بل مانند: کتل بل فایبر، کتل بل استیل، کتل بل چدنی و ... و در وزن های مختلف آماده خدمت رسانی به شما مشتریان گرامی می باشد تا بتوانید با داشتن حق انتخاب، بررسی و مقایسه و سپس اقدام به خرید انواع کتل بل بپردازید.
ادامه مطلبنمایش کمتر