فیلتر نتایج بر اساس :
جستجو براساس قیمت
تومان تومان
جستجو براساس برند
بیشتر... کمتر
جستجو براساس رنگ
فیلتر نتایج

میله هالتر

هالتر نام میله ای است که در ورزش بدن سازی مورد استفاده کاربران قرار می گیرد؛ با این ابزار ورزشی ورزشکاران می توانند با قرار دادن وزنه هایی در داخل میله هالتر انواع حرکت های ورزشی چه در باشگاه های ورزشی و چه در داخل منزل را انجام بدهند. برای بالا بردن قدرت اجرایی حرکت ها و تسلط بر نحوه ی انجام حرکات بهره از هالتر گزینه ی بسیار مطلوبی است.  البته خرید هالتر فقط برای باشگاه‌ نیست و بسیاری از افراد در خانه تمرین بدنسازی می‌کنند و هالتر بخش جدانشدنی از تمرین‌های آن‌ها است. در واقع استفاده از هالتر به شما کمک می‌کند تا بتوانید قدرت اجرایی حرکت‌ها و تسلط خود بر تمرین‌های بدنسازی را افزایش دهید. 


میله هالتر


تاریخچه میله هالتر به تاریخچه وزنه‌برداری برمی‌گردد. وزنه‌برداری یکی از قدیمی‌ترین ورزش‌هایی است که در تاریخ انسانیت ریشه دارد. از قرن ها قبل از میلاد، مردم در مصر باستان، یونان باستان و روم باستان از وزنه‌برداری به عنوان یک رقابت و تمرین برخوردار بودند.

با گذر زمان و توسعه ورزش وزنه‌برداری، میله هالتر با طراحی خاص خود شکل گرفت. این طرح منحصر به فرد برای اولین بار توسط گئورگ هالتر (Georg Hälter)، یک وزنه‌بردار آلمانی، در دهه 1940 میلادی ابداع شد. طرح او برای دستگیره‌های منحنی میله و نیز طراحی ابتکاری آن به عنوان یک وزنه قوی و مقاوم برای تمرینات وزنه‌برداری مورد توجه قرار گرفت.

با افزایش شهرت و استفاده‌ی گسترده از میله هالتر در مراکز ورزشی، این نوع وزنه به عنوان یک ابزار استاندارد در مسابقات وزنه‌برداری شناخته شد. امروزه، میله هالتر به عنوان یک وسیله مهم در وزنه‌برداری قدرتی، ورزش‌های قدرتی و برنامه‌های تمرینی متنوع مورد استفاده قرار می‌گیرد.

از آنجا که وزنه‌برداری یک ورزش جهانی است، میله هالتر به عنوان یک ابزار معروف و شناخته شده در سراسر جهان شناخته می‌شود و همچنین به عنوان یک نماد ورزش قدرت و قهرمانی به حساب می‌آید


میله هالتر

انواع هالتر کدام هستند؟
یکی از سوالات مهمی که پس از سوال هالتر چیست برای کاربران پیش می‌آید، این است که انواع میله هالتر کدام هستند؟ در این بخش به سوال شما پاسخ می‌دهیم:

1- هالتر المپیکی
هالتر المپیکی از انواع پرطرفدار هالتر است که طول آن از 1 الی 2 متر و وزن آن تا حدود 20 کیلوگرم است. این هالتر می‌تواند تا وزن 362 کیلوگرم را تحمل کند و به دلیل آن که از این هالتر در المپیک استفاده می‌کنند، به آن هالتر المپیکی گفته می‌شود. البته نوعی از این هالتر ساخته شده است که می‌تواند تا وزن 453 کیلوگرم را هم تحمل کند. از این هالتر برای تمرین‌های پایه سنگین نظیر پرس سینه، ددلیفت و حرکات اسکوات استفاده می‌شود.

2- هالتر استاندارد
این نوع هالتر نسبت به نوع قبلی ضعیف‌تر هستند و بیشتر برای باشگاه‌های خانگی و استفاده در خانه کاربرد دارند. قطر این نوع هالتر حدود 0.2 است و طول آن از 1.5 الی 2 متر متغیر است.

3- هالتر ضخیم
این نوع هالتر از لحاظ ساختار و کاربرد تفاوت زیادی با هالتر المپیکی ندارد و تنها تفاوت آن قطر یا همان ضخامتش است. قطر این هالتر نزدیک به 2 اینچ است و همین مسئله باعث سخت‌تر شدن گرفتن میله آن می‌شود. از این هالتر برای پاورلیفتینگ و برداشت وزنه‌های خیلی سنگین استفاده می‌شود و نتیجه آن، افزایش حجم عضلات ساعت دست است.

امروزه میله های هالتر در اندازه های مختلفی تولید میشوند. به طور کلی میله هالتر در دو قظر 30 میلی متر و 50 میلی متر ( آستین دار ) تولید میشوند که هالتر های 30 میلی متر بیشتر مصارف خانگی و شخصی دارند که از لحاظ قیمت نیز مقرون به صرفه هستند. و هالتر های با قطر 50 میلی متر بیشتر در باشگاه ها استفاده میشوند. میله های هالتر قطر 30 میلی متر از لحاظ طولی نیز در اندازه های 100 سانتی متر، 120 سانتی متر، 150 سانتی متر، 160 سانتی متر، 170 سانتی متر، 180 سانتی متر و در نوع ترانس آن با طول 200 سانتی متر نیز تولید می شود. میله های هالتر با قطر 50 میلی متر یا آستین دار نیز در طول های 120 سانتی متر، 150 سانتی متر، 160 سانتی متر، 170 سانتی متر، 180 سانتی متر، 200 سانتی متر و 220 سانتی متر تولید میشوند.

به طور کلی میله هالتر های بین 100 تا 150 سانتی متر برای حرکات بادی پامپ، پشت بازو، سرشانه، جلو بازو و نظیر آن استفاده می شوند و میله هالتر های 160 سانتی متر به بالا بیشتر برای حرکات پرس سینه، اسکوات و غیره به کار میروند.

در فروشگاه اینترنتی لوازم ورزشی آنیک انواع میله هالتر استیل، میله هالتر ترانس، میله هالتر آستین دار، میله هالتر چکشی، هالتر تراپ بار، میله هالتر خم، هالتر اسکات گردن و میله هالتر بادی پامپ موجود می باشد و شما میتوانید به راحتی اقدام به بررسی، انتخاب و خرید نمایید.

ادامه مطلبنمایش کمتر