فیلتر نتایج بر اساس :
جستجو براساس قیمت
تومان تومان
جستجو براساس برند
بیشتر... کمتر
فیلتر نتایج

نانشیم

راهنمای خرید نانشیم یا کاپ بیضه بند

.

عوامل آسیب پذیری بیضه

.

اگر شما مردی هستید که ورزش حرفه ای انجام می دهید یا اینکه زندگی سراسر فعالی را دنبال می کنید ، باید توجه داشته باشید که بیضه ها بسیار با ارزش هستند و از طرق مختلف آسیب می بینند .

چون بیضه ها خارج از بدن و در کیسه بیضه ( اسکروتوم ) قرار دارند ، مثل قسمتهای دیگر سیستم تولید مثل و سایر ارگانها از حفاظت عضلانی و استخوانی محروم هستند .

همچنین موقعیت آناتومیک بیضه ها ، آنها را در میادین ورزشی یا حین فعالیتهای بسیار شدید، مستعد برخورد ضربه می کند . 

نکته مثبتی که وجود دارد اینست که چون بیضه ها، در یک جا ثابت نیستند و همچنین از بافت اسفنجی ساخته شده اند، به طور طبیعی توانایی جذب بسیاری از ضربات اتفاقی را بدون ایجاد آسیب دائمی دارند.

بیضه ها اگرچه بسیار حساس هستند، ولی می توانند به سرعت تغییر مکان دهند و ضربه های جزیی، توانایی آسیب رسانی درازمدت به آنها را ندارند.

در صورت ضربه به بیضه ، طبیعتا درد ایجاد می شود و همچنین ممکن است به مدت کوتاهی حالت تهوع در فرد به وجود آید.

.

هنگام آسیب دیدگی بیضه باید چیکار کرد؟

.

در آسیب های جزیی بیضه ، درد می بایست به تدریج و طی یک ساعت کمتر شده و سایر علایم از بین بروند.

طی این مدت اقداماتی از قبیل درازکشیدن ، حمایت بیضه ها با پوشیدن لباس زیر چسبان و قرار دادن کمپرس سرد، می توان از شدت درد کاهید .

عقلانی است که پس از ضربه ، فعالیت شدید ورزشی انجام نداده و چند روزی کارهای سبک انجام دهیم . 

به هر حال ، اگر درد کاهش پیدا نکرد و یا اینکه درد شدید بیش از یک ساعت طول کشید ، تورم در بیضه ها رخ داد ، تهوع و استفراغ ادامه پیدا کرد و یا اینکه تب ایجاد شد، به سرعت به پزشک مراجعه کنید .

این علایم نیاز به معاینه پزشکی در حداقل زمان ممکن را ایجاب می کند . 

.

آسیب های جدی در بیضه 

.

نمونه های آسیب جدی به بیضه، پیچش بیضه و شکاف بیضه هستند .

در چرخش بیضه ، بیضه حول محور خود می چرخد و باعث می شود که خونرسانی به آن متوقف گردد.

این حالت می تواند به دنبال ضربه شدید ، فعالیت زیاد یا حتی بدون علت خاصی به وقوع بپیوندد.

چرخش بیضه شایع نیست، ولی در صورت وقوع بیشتر در سنین 12 تا 18 سالگی اتفاق می افتد.

در صورت وقوع می بایست حتما و در اسرع وقت ( در 6 ساعت اول پس از شروع درد ) به پزشک مراجعه نمود.

پزشک می تواند به صورت دستی چرخش را جا بیاندازد و در صورتی که با این روش جا اندازی صورت نگیرد ، با عمل جراحی بیضه را به وضعیت اولیه خود بازمی گرداند .

. 

شکاف بیضه بسیار نادر است، ولی امکان آن وجود دارد به خصوص زمانی که ضربه ای مستقیما به آن وارد شود، یا هنگامی که بین عامل ضربه و قسمتی از استخوان لگن گیر کند .

در این صورت خونربزی داخل کیسه بیضه ایجاد شده و به دنبال آن درد ، التهاب شدید ، تهوع و استفراغ ایجاد می شود. برای ترمیم آسیب انجام عمل جراحی ضروری است. 

.

روش های محافظت از بیضه 

.

در صورتیکه به پزشک مراجعه کنید، می بایست وی را در مورد شدت درد و مدت زمانی که آسیب ایجاد شده است ، آگاه سازید .

برای تشخیص صحیح و افتراق علل دیگر مثل فتق، پزشک، شکم و کشاله ران شما را معاینه می کند .

همچنین پزشک کیسه بیضه را برای پیدا کردن علایمی مثل تورم ، تغییر رنگ و صدمه به پوست ناحیه معاینه خواهد کرد .

چون گاهی عفونت دستگاه تناسلی یا مجاری ادرار نیز ممکن است علایم مشابهی ایجاد کند ، پزشک برای شما آزمایش ادرار نیز درخواست می کند . 

عقلانی به نظر می رسد که جهت پیشگیری از آسیب به بیضه ها خصوصا در صورت انجام ورزش ، تمرینات شدید یا فعالیت زیاد ، اقداماتی انجام گیرد .

.

برخی از  اقدامات پیشگیرانه از آسیب جدی بیضه ها عبارتند از

.
 1- محافظت از بیضه ها

.

در صورتی که ورزش می کنید یا در فعالیت شدید هستید ، همیشه از بیضه بند ( Anti-Shock ) استفاده کنید .

این وسیله از پلاستیک سخت ساخته شده و از بیضه ها هنگام فعالیتهای ورزشی مثل فوتبال یا کاراته - که احتمال ضربه به بیضه زیاد است – به خوبی محافظت می کند . 

.
2- انتخاب اندازه مناسب بیضه بند

حتما توجه کنید که بیضه بند را با اندازه مناسب انتخاب کنید . چون اندازه بزرگتر یا کوچکتر ایمنی مناسبی ایجاد نمی کند . 

.
3- همیشه پزشک خود را مطلع سازید

اگر ورزشکار حرفه ای هستید ، جهت معاینه به طور منظم به پزشک مراجعه کنید . اگر درد بیضه حتی گه گاه دارید ، با پزشک خود مشورت کنید . 

.
4- از خطرات احتمالی آگاه باشید :

 اگر ورزشکار هستید یا در فعالیتهای شدید که احتمال آسیب به بیضه در آن وجود دارد شرکت می کنید، از مربی یا پزشک خود درباره وسایل ایمنی مشورت بگیرید . 

شرکت در تمرینات ورزشی و داشتن زندگی فعال، روش بسیار مناسبی برای تامین سلامتی و راهایی از استرس است، 
اما باید مطمئن باشید که بیضه های شما در امان هستند .

همیشه وقتی ورزش یا فعایت شدید می کنید ، از لوازم ایمنی استفاده کنید و بدون ترس از صدمه به بیضه به کار خود ادامه دهید. 

.

تعریف نانشیم

.

کاپ رزمی

.

یکی از مهترین ملزومات در رشته های رزمی کاپ بیضه بند (نانشیم) میباشد که جزو واجبات حین تمرین و مسابقه است.

چرا که در صورت عدم استفاده ممکن است صدمات جبران ناپذیری به ورزشکار وارد آید.

بیضه‌بند نیز نوعی لباس زیر است که برای محافظت از دستگاه تولید مثل در مردان و به‌ویژه بیضه‌ها در زمان ورزش یا فعالیت‌های فیزیکی سخت، طراحی شده است.

معمولاً در ورزش تکواندو از بیضه‌بند ( Anti-Shock ) استفاده می‌شود. بیضه‌بند در ایران با نام‌های دیگری از جمله «فتق‌بند» و «خایه‌بند» هم شناخته می‌شود.

از آنجا که در ورزش های رزمی احتمال آسیب دیدگی اعضای بدن نسبت به ورزش های دیگر بیشتر می باشد ، به این منظور تجهیزات ایمنی مختلفی جهت ایمنی ورزشکار طراحی و تولید شده است .

یکی از مهم ترین تجهیزات ایمنی که در تمام رشته های رزمی جزو ملزومات اصلی رزمی کاران می باشد، نانشیم یا کاپ بیضه بند است .

بصورت مرسوم به کاپ آقایان، فقط کاپ و به کاپ بانوان، نانشیم گفته میشود.

.

انواع بیضه بند

.

آلت تناسلی عضوی حیاتی و بسیار حساس می باشد.

در ورزش های رزمی با توجه به ضرباتی که ورزشکاران اجرا می کنند، لزوم استفاده از بیضه بند برای آقایان و نانشیم برای بانوان را امری قطعی نموده است.

استفاده از یک محافظ بیضه یا نانشیم خوب برای تمام ورزشکاران و در تمام رشته های رزمی و در تمامی رده های سنی اجباری است.

.

1- کاپ مخصوص آقایان

.

از ویژگی های مهم یک بیضه بند خوب برای آقایان ( Anti-Shock ) داشتن ضربه گیر مقاوم در برابر ضربات، طراحی متناسب با بدن، داشتن کش مناسب برای ثابت ماندن هنگام مبارزه و لایه ی ضد تعریق می باشد.

ویژگی دیگر کاپ آقایان ، نرم و انعطاف پذیر بودن و در عین حال نشکن بودن قسمت پلاستیکی داخل کاپ بوده که حین استفاده نهایت راحتی و منعطف بودن را داراست .

 کاپ بیضه بند خوب در قسمت لبه های داخلی، دارای ضربه گیر ابری بوده که باعث می شود هنگام استفاده از آن، ورزشکار در قسمت کشاله ران دچار ناراحتی و درد نشود .

از ویژگی های یک کاپ رزمی خوب، ضد آب بوده و دارای قابلیت شستشو باشد.

.

نانشیم پارچه ای مردانه

.

2- نانشیم مخصوص بانوان

.

برای بانوان استفاده از نانشیم مناسب با قابلیت دفع ضربات، انعطلاف پذیری و طراحی متناسب با بدن، طوری که ایجاد حساسیت نشود، توصیه می شود.

یکی از  مزایای نانشیم بانوان، نرم و انعطاف پذیر بودن و در عین حال نشکن بودن قسمت پلاستیکی داخل کاپ بوده که حین استفاده نهایت راحتی و منعطف بودن را داراست .

کاپ محافظ  بانوان ( Anti-Shock ) در قسمت لبه های داخلی دارای ضربه گیر ابری بوده که باعث می شود هنگام استفاده از آن، ورزشکار در قسمت کشاله ران دچار ناراحتی و درد نشود .

.

نانشیم زنانه

.

سایز مناسب برای نانشیم

.

برای انتخاب سایز مناسب در تهیه محافظ آلت تناسلی، باید به چاغی و لاغری افراد توجه کرد و چنانچه دارای اندام چاغی می باشند، یک سایز بزرگتر تهیه شود.

.

سایت آنیک برترین فروشگاه اینترنتی تجهیزات ورزش های رزمی

.


فروشگاه اینترنتی لوازم ورزشی آنیک ، یک مرجع تخصصی در زمینه فروش لوازم و تجهیزات ورزش های رزمی می باشد.

فروشگاه ورزشی آنلاین آنیک به منظور سهولت مشتریان خود در خرید انواع لوازم ورزشی، می کوشد تا محصولات بسیار با کیفیت از تمامی برندهای معروف و معتبر ورزشی جهان را در تمام زمینه های ورزشی در یک فضای قابل اعتماد مجازی گردآوری و ارائه نماید.

سایت ورزشی آنیک با هدف رسیدن به یک مرجع تخصصی در زمینه تجهیزات ورزشی در تلاش است تا با آگاهی دادن به مشتریان خود در جهت استفاده از کالاهای  ورزشی و همچنین بررسی و مقایسه انواع محصولات ورزشی به خواسته مطلوب خود دست یافته و از رقبای اصلی خود پیشی بگیرد.

همچنین سایت آنیک ، جهت جلب رضایت مشتریان گرامی ، انواع لوازم ورزشی را همراه با گارانتی اصالت و کیفیت کالا و امکان برگشت و تعویض کالا، همراه با ارسال به درب منزل و ارائه تخفیف های ویژه ، در اختیار همگان قرار داده است .

محصولات قابل ارائه در فروشگاه اینترنتی آنیک در این بخش شامل ، بهترین جنس انواع بیضه بند یا نانشیم ( Anti-Shock ) موجود در بازار می باشد .

ادامه مطلبنمایش کمتر