چرا باید به آنیک اعتماد کنم؟

چرا باید به آنیک اعتماد کنم؟

1-فروشگاه اینترنتی آنیک عضواتحادیه صنف تولیدکنندگان وفروشندگان لوازم ورزشی می باشد.

2-فروشگاه اینترنتی آنیک دارای نماد اعتماد الکترونیک 2ستاره می باشد.

e-nemad logo

یکی از موثرترین عوامل در یک فروشگاه اینترنتی، اعتماد سازی و جلب اطمینان کاربران اینترنتی  می باشد. مطالعات صورت گرفته در حوزه کسب وکارهای اینترنتی نشان می دهد، تایید فروشگاه های اینترنتی به وسیله یک موسسه ثالث و معتبر، نقش موثری در جلب اعتماد خریداران خواهد داشت. چون از این طریق، آنها اطمینان خواهند یافت که اطلاعات شخصی آنها محفوظ خواهد ماند و یا در صورتی که اطلاعات آنها مورد سوءاستفاده واقع شود، می توانند کسب و کار مجازی متخلف را از طریق مراجع قانونی ذیربط تعقیب نمایند.

 وزارت صنعت و معدن و تجارت، به منظور قانونمند کردن فروشگاههای  اینترنتی و توسعه تجارت الکترونیکی،اقدام به تنظیم مقررات ویژه­ ای نموده تا با اجرای انها بتواند بر فعالیت فروشگاههای اینترنتی نظارت داشته باشد. یکی از برنامه های این وزارتخانه، اعطای نماد اعتماد الکترونیکی(ای نماد) به وب­سایتهای فروش اینترنتی است و درج این نماد در سایت های مذکور، نشان می دهد که فعالیت فروشگاه مجازی مربوطه از نظر قانونی مجاز و مورد تایید است.

نماد اعتماد الکترونیکی چیست؟

نماد اعتماد الکترونیکی (ای نماد) نشانه‌ای است که منحصراً توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیکی صادر می شود و به فروشگاههای اینترنتی مجاز با هدف ساماندهی، احراز هویت و صلاحیت آنها  اعطا می‌گردد؛ این نماد پس از بررسی درگاه‌ (وب‌سایت) و احراز هویت و صلاحیت مالک (حقیقی یا حقوقی) آن برای مدت یک سال صادر می‌گردد.

فرایند اعطای نماد اعتماد الکترونیکی به فروشگاه‌های اینترنتی بر اساس 5 ستاره پیش‌بینی گردیده است. لیکن در حال حاضر به فروشگاه‌های اینترنتی،‌نماد اعتماد دائم با حد‌اکثر دو ستاره اعطا می‌شود

تعداد ستاره  های نماد، سطح اعتماد و کیفیت عملکرد و‌ب‌سایت را نشان می‌دهد. تعداد ستاره‌های بالاتر، نشان‌دهنده سطح بالاتر اعتماد و کیفیت عملکرد و‌ب‌سایت است.

برای کسب اطلاعات بیشتر، به پرتال نماد اعتماد الکترونیکی به آدرس enamad.ir مراجعه نمایید.

فروشگا ه اینترنتی لوازم ورزشی آنیک Anik.ir جزو آن دسته از  فروشگاههایی است که دارای نماد ۲ ستاره می باشد ونماد دوستاره به معنی بالا بودن سطح ایمنی سایت در برار هکرها و همچنین بالا بودن امنیت اطلاعات کاربری وحسابهای بانکی شخص خریدار می باشد

تشخیص اصالت نماد اعتماد یک وب­سایت به یکی از دو روش زیر امکانپذیر است:

الف-روی تصویر نماد اعتماد که در وب­سایت مورد نظر درج گردیده کلیک کنید.با این کار یک صفحه صحت سنجی برای شما باز می شود که مشخصات فروشگاه اینترنتی مورد نظر و همچنین تاریخ اعتبار نماد را نمایش می دهد.

با مقایسه این اطلاعات و انچه در وب سایت ذکر شده می توانید از اصالت نماد مطمئن شوید.به عنوان مثال دقت کنید که  حتما آدرس (URL) سايت فروشگاه اینترنتی با آدرسي كه در اين صفحه معرفي مي شود يكسان باشد. همینطور باید اطمینان پیدا کنید صفحه اي كه مشاهده مي كنيد صفحه اصلي مرورگر شما بايد باشد و نه يك عكس و تصوير از يك مرورگر. نکته دیگر این است که آدرس (URL) اين صفحه  باید حتما با http://www.enamad.ir آغاز شده باشد.

ب- با مراجعه به آدرس http://www.enamad.ir/ShopList.aspx ،در فهرست کسب و کارهای دارای نماد اعتماد، دامنه کسب و کار اینترنتی مورد نظر را جستجو کنید.

با مشاهده نماد اعتماد الکترونیکی، اعتماد مشتریان برای خرید از این فروشگاه ها افزایش می باید و با توجه به اینکه دریافت آن مستلزم رعایت تشرفات قانونی مفصل است و مراجع رسمی بر فعالیت آنها نظارت دارند مصرف کنندگان می توانند با اطمینان بیشتری، نسبت به خرید کالا و استفاده از خدمات فروشگاههای اینترنتی  نمایند و با افزایش اطلاعات مصرف کنندگان راجع به محصولات مختلف، امکان ایجاد بازار کاذب قیمتها کاهش خواهد یافت.

3- دارای مجوز وزارت ارشاد بوده وعضو سامانه ساماندهی می باشد.

samandehi logo

 

4- دارای انبارمستقل ودفتر مرکزی (آدرس ثبت شده در توسعه تجارت الکترونیکی) در داخل تهران میباشد.

5-تمامی محصولات فروشگاه آنیک اورجینال بوده ودر مواقعی که به دلایل خاصی کالای طرح اصلی در فروشگاه قرارگیرد،حتما در زیر محصول قید میشود تا مشتری با آگاهی کامل خرید نماید.

6-آنیک مورد تایید تولیدکنندگان وواردکنندگان معتبر لوازم ورزشی بوده وقراردادهمکاری در فروش کالاهای آنها را دارد.