فیلتر محصولات

وضعیت
تحویل فوری در تهران

رهگیری سفارش

کد امنیتی

شاخه های بلاگ خبری

تناسب اندام

تعریف تناسب اندام

تناسب به معناي لاغر شدن، داشتن کمر باریک یا عضلات حجیم نیست، بلکه ترکیبی از شاخص هایی است که ما را قادر می سازد از تمام توانایی هاي بالقوه خود، در فعالیتهاي شدید بدنی استفاده کنیم.

تناسب بدنی عملکرد قلب، شش ها و ماهیچه هاي بدن را شامل می شود و به طور ویژه ظرفیت قلبی ـریوي، نیروي عضلانی، استقامت عضلانی و انعطاف را مورد توجه قرار می دهد.

بعلاوه تناسب، بعد روانی و احساسی ما را نیز متاًثر می سازد، از آنجایی که آنچه بدن ما انجام می دهد، روان و افکار ما را تحت تاًثیر قرار می دهد.

به گزارش نيوهلث، تناسب فيزيكي، شما را قادر به انجام كارهاي مفيد و مؤثر بدون آسيب بدني مي كند و عامل مهمي در تقويت اعتماد به نفس است.

براي دستيابي به كيفيت بهتر زندگي، فهم چهار فاكتور تناسب اندام ضروري است، با شناخت اين عوامل بهتر مي توانيد سطح تناسب اندام خود را ارزيابي كنيد.

چهار فاكتور تناسب اندام 

  • استقامت قلبي- عروقي:

استقامت قلبي- عروقي كه گاهي اوقات از آن به عنوان آمادگي هوازي هم ياد مي شود، توانايي قلب، رگ هاي خوني و ريه ها براي رساندن اكسيژن به ماهيچه هاي درحال كار در فعاليت بدني طولاني مدت است.

با ورزش منظم هوازي، قلب با پمپاژ خون بيشتر و انتقال اكسيژن به ماهيچه ها بازده بدن را افزايش مي دهد و با گذشت زمان، بدن با چالش هاي ما سازگار مي شود.

  • قدرت عضلاني/ استقامت:

قدرت عضلاني براي انجام كارهاي عادي و روزمره مانند حمل مواد غذايي يا بلند شدن از زمين ضروري است.

با افزايش سن قدرت عضلاني ما تحليل مي رود پس لازم است براي استحكام و تقويت عضلات خود به تمرينات ورزشي مناسب بپردازيد.

علاوه بر اين ماهيچه هاي قوي مي توانند از صدمه به نواحي ضعيف تر بدن جلوگيري كنند. 


  • انعطاف پذيري:

انعطاف پذيري جزئي از تناسب اندام است كه اغلب ناديده گرفته مي شود.

عضلات و مفاصل سفت و غيرقابل انعطاف مي توانند باعث آسيب ديدگي شوند و بر توانايي تان در انجام كارهاي ساده روزانه تأثير منفي بگذارند.

با افزايش سن، به تدريج انعطاف پذيري بدن هم از بين مي رود. اما خوشبختانه مي توانيم به وسيله تمرينات انعطاف پذيري (ورزش های کششی)، اين فرايند را به تعويق بياندازيم.

  • تركيب بدني:

يك مقياس معمولي نمي تواند ميزان چربي بدنتان را تعيين كند.

از آنجا كه وزن عضلات بيشتر از چربي است، اندازه گيري تركيب بدني هنگام ارزيابي سطح تناسب اندامتان مهم تر از وزن بدن شماست.

تركيب بدني از طريق معادله شاخص توده بدن (BMI) اندازه گيري مي شود، اما انواع ديگري از تست هاي آمادگي جسماني يا حرفه اي پزشكي، دقيق تر هستند.

درصد چربي بدن در مقايسه با وزن بدن معيار بهتري براي سنجش تناسب اندام است زيرا اين امكان وجود دارد كه فرد لاغري چربي اضافي داشته باشد.

نکاتی ضروری در مورد تناسب اندام

هنگامیکه فعالیت های بدنی بیشتری را در برنامه روزانه خود می گنجانید حواستان به این نکات باشد:

  • به مدت 2 ساعت و نیم در طول کل هفته ورزش متوسط انجام دهید.
  • از بی فعالیتی دوری کنید؛ حتی کمی ورزش با هر سطحی از شدت بهتر از هیچی است.
  • حداقل دوبار در هفته ورزش های هوازی و تمرینات فیتنس انجام دهید. هم چنین تمرینات قدرتی که شامل وزنه ها و دمبل می شود را برای گروه عضلانی اصلی بدن در نظر داشته باشید.

.

برند های معروف تولید کننده لوازم تناسب اندام :

1- آی بکس

2- بادی شیپر

3- تن زیپ

4- نینجا

5- هورس

6- پاورجیم

7- پرو اسپرت

.

آنیک بهترین مرکز فروش اینترنتی لوازم ورزشی 

فروشگاه اینترنتی لوازم ورزشی آنیک  ، یک مرجع تخصصی در زمینه لوازم و تجهیزات ورزشی می باشد که درآن انواع کفش های ورزشی، لباس های ورزشی و ملزومات و تجهیزات کلیه ورزشهای رایج دنیا به صورت آنلاین به فروش می رسند.

فروشگاه ورزشی آنلاین آنیک به منظور سهولت مشتریان خود در خرید انواع تجهیزات ورزشی می کوشد تا محصولات بسیار با کیفیت از تمامی برندهای معروف و معتبر ورزشی جهان را در تمام زمینه های ورزشی در یک فضای قابل اعتماد مجازی گردآوری و ارائه نماید.

سایت فروشگاه ورزشی آنیک با هدف رسیدن به یک مرجع تخصصی در زمینه لوازم ورزشی در تلاش است تا با آگاهی دادن به مشتریان خود در جهت استفاده از کالا های  ورزشی و همچنین بررسی و مقایسه انواع محصولات ورزشی به خواسته مطلوب خود دست یافته و از رقبای اصلی خود پیشی بگیرد.

همچنین آنیک ، جهت جلب رضایت مشتریان گرامی ، انواع تجهیزات ورزشی را همراه با گارانتی اصالت و کیفیت کالا و امکان برگشت و تعویض کالا، همراه با ارسال به درب منزل و ارائه تخفیف های ویژه ، در اختیار همگان قرار داده است .

محصولات قابل ارائه در فروشگاه اینترنتی آنیک در بخش تناسب اندام ، شامل تی آر ایکس ، فیتنس ، یوگا ، مت یوگا ، کراس فیت ، ورزش در خانه ، محصولات لاغری ، ایروبیک و ...  می باشد .

نمایش 1 - 24 از 439 آیتم