فیلتر محصولات

تحویل فوری در تهران

رهگیری سفارش

کد امنیتی

شاخه های بلاگ خبری

کفش اسکیت

اسکیت رشته ورزشی است که سبک‌های مختلفی دارد از جمله اسکیت نمایشی، اسکیت سرعت، اسکیت رولر، اسکیت جاده‌ای و غیره . همچنین می‌توان از اسکیت به طور تفریحی استفاده کرد، اما خریدن کفش اسکیت نیازمند دقت است.

اسکیت ورزشی هیجان انگیز است که محبوبیت آن روز به روز بیشتر می‌شود. گشتن در حالی که اسکیت به پا دارید، سرگرم کننده است. اسکیت را می‌توان هم برای تمرین این ورزش و هم برای جابجایی راحت‌تر خرید.

خصوصیات کفش اسکیت
1- بدنه اسکیت: که از جنس پلاستیک سخت یا در کفش های حرفه ای از ترکیبات کربن استفاده می شود.اجزایی که روی کفش ورزشی اسکیت می باشد شامل :کلیپس ، چسبک و بندهای محکم کننده
2- ترمز : که در انتهای کفش قرار دارد و معمولاً زیر پای راست قرار گرفته است
3- جوراب : که جوراب کفش بایستی ضخامت کافی را دارا باشد.
4- ترک یا تیغه : زیر کفش قرار گرفته که از جنس های پلاستیکی یا تیغه های فلزی می باشد که روی ترک سوراخ هایی جهت قرار گرفتن پیچ ها تعبیه شده است. طول ترک ها در اسکیت های سرعت و استقامت بلندتر و در اسکیت های هاکی ، نمایشی و مبتدی کوتاه می باشد.
5- بلبرینگ ها و بوش ها : که هر چرخ شامل دو بلبرینگ و بوش های داخلی و خارجی می باشند.بلبرینگ به نسبت تعداد دور در دقیقه آن و کیفیت به انواع مختلف تقسیم می شوند که علامت مشخصه آن با ABC مشخص می گردد  که شماره جلوی آن نشان دهنده تعداد دور در دقیقه میباشد مثلا ABC5 5000 دور در دقیقه است تقسیم بندی بلبرینگ ها به ترتیب کیفیت از پایین به بالا ABC7 , ABC5 , ABC3, ABC1 و میکرو (Micro) و SKFMicro و همچنین پیچ و مهره که چرخ را بر روی ترک فیکس و ثابت می کند.
6- چرخ ها :چرخ ها یکی از مهمترین اجزای اسکیت می باشد که بایستی نسبت به انتخاب جنس و قطر آن توجه لازم مبذول گردد. در لبه خارجی چرخ ها دو مشخصه قطر و جنس آن وجود دارد که با علائم قطر چرخ با حرف MM و جنس آن با حرف A نمایش داده شده است.

 

 

در اسکیت سرعت از چرخ ها با قطر های بالاتر که حداکثر آن MM110 می باشد و در رشته های دیگر ازچرخ های با قطرهای پایین تر استفاده می گردد. جنس چرخ ها نسبت به زمینی که استفاده می شود و رشته ورزشی مورد استفاده متفاوت است. برای سالن و زمین های صیقلی از چرخ های نرم تر و جهت آسفالت و جاده از چرخ های با A بالاتر استفاده می شود.

 

انواع اسکیت ها :

اسکیت های تفریحی ، تمرینی و ویژه بدنسازی از محبوب ترین اسکیت های این لاین هستند .آنها راحت هستند و به راحتی می توان

با آنها مانور داد و در زمین های متفاوتی می توان آنها را استفاده نمود . همچنین این رشته بهترین انتخاب مبتدی ها است، که باید کنترل بیشتر و عایق داخلی داشته باشند. برخی اسکیت ها قابلیت تنظیم ارتفاع پدهای عایق که به کاهش احساس متفاوت از تعویض پد های جدید را دارند ، کمک می کند .

اسکیت های این لاین سرعت، بلندتر هستند و پنج چرخ دارند که باعث سرعت بیشتر نسبت به اسکیت های تفریحی می شود . این اسکیت ها فاقد عایق (BRAKES ) هستند در نتیجه فقط اسکیت بازان مجرب باید از آنها استفاده کنند .

اسکیت های این لاین پر تکاپو جهت کنترل ساخته می شوند تا سرعت، (برای افرادی مناسب است که به انجام حرکت های نمایشی مانند سرخوردن از نرده ها علاقه مندند..) آنها به دو دسته تقسیم می شوند : خیابانی و مسابقه ای . هر دو سبک چرخ های کوچکتری دارند که   پیچ های بسته تر ، افزایش حفاظت قوزک پا و تنظیم کردن بهتری را نسبت به سایر انواع اسکیت ها دارند.

اسکیت هاکی این لاین سبکترین اسکیت های موجود هستند . آنها معمولاً از چرم ( چرم کمپوزیت یا فایبر گلاس) و برای تنگ تر اندازه شدن ساخته می شوند .

 

نمایش 1 - 1 از 1 آیتم