فیلتر محصولات

موجود بودن
وضعیت
تحویل فوری در تهران

رهگیری سفارش

کد امنیتی

شاخه های بلاگ خبری

کفش بسکتبال

با وجود مجموعه ای از کمپانی های تولید کننده کفش بسکتبال و برنامه های تبلیغاتی جذاب آنها،این واقعیت وجود دارد:هیچ کفش بسکتبالی نمی تواند شما را به یک بازیکن بزرگ بسکتبال تبدیل کند.پیشرفت در بسکتبال به استعداد،سخت کار کردن و تمرین زیاد بستگی دارد.با این حال یک جفت کفش بسکتبال مناسب می تواند خطر مصدومیت در بسکتبال و انقباض عضله ها در زمین را کاهش دهد.

شما می توانید در فروشگاه اینترنتی لوازم ورزشی آنیک از دسته بندی کفش های ورزشی بسکتبال دیدن فرمایید و از قیمت کفش های بسکتبال مطلع شوید.

الف) اندازه پای شما (شماره پا)
حتی اگر فکر می کنید که سایز کفش بسکتبال مناسب برای خود را می دانید،بهتر است سایز پای خود را اندازه گیری کنید.شکل و اندازه پای شما می تواند در طول سال تغییر کند (حتی اگر پاهای شما رشد خود را کرده باشند.) دانستن طول و عرض دقیق پاهایتان به شما کمک خواهد کرد تا کفشی پیدا کنید که در پای شما فیت شود.بیشتر فروشگاه های کفش بسکتبال خارجی تعیین طول و عرض پای شما را به صورت رایگان انجام می دهند.

ب) شناختن مدل های پایه کفش های بسکتبال
کفش های بسکتبال در سه مدل پایه ی ساق بلند،ساق متوسط و ساق کوتاه عرضه می شوند.مدل پایه مناسب برای شما به سبک بازی و سلیقه شما بستگی دارد.هر کدام از این سه مدل پایه مزایا و معایب خاص خود را دارند که در زیر به چند مورد از آنها اشاره می کنیم.
۱-کفش بسکتبال ساق بلند:این مدل بیشترین حمایت از مچ پای شما و استحکام در زمین بسکتبال را ارائه می دهد.با این حال این مدل کفش ها به دلیل دارا بودن مواد اضافه معمولا سنگین ترین مدل در میان کفش های بسکتبال هستند.اگر شما به دنبال حمایت کامل از پای خود هستید و وزن و حجم کفش زیاد برای شما مهم نیست،این کفش ها برای شما مناسب هستند.

۲-کفش بسکتبال ساق متوسط:کفش های ساق متوسط دارای ساق های کوتاه تر از مدل ساق بلند هستند و ساق این کفش ها هم تراز مچ پا است.هنگام بازی با این کفش ها آزادی بیشتری نسبت به مدل قبلی دارید در حالی که پشتیبانی از مچ پای شما نیز کافی است.این مدل یکی از محبوبترین مدل های کفش بسکتبال است و انتخاب مناسبی برای بازیکنان کناری (منطقه ای) و بازیکنان تازه کار است.
۳-کفش بسکتبال ساق کوتاه:مزیت این مدل،سبک بودن آن نسبت به دو مدل قبلی است.این مدل به بازیکنان سریع اجازه می دهد بر سرعت و شتاب خود تکیه کنند.با این حال باید به این نکته توجه شود که این مدل از کفش ها محافظت و پشتیبانی چندانی از مچ پا ارائه نمی کنند.

ج) تعیین سبک بازی خود
شما چه نوع بازیکنی هستید؟آیا شما بازیکنی هستید که با سرعت خود دفاع حریف را در هم می شکنید و به راه خود ادامه می دهید؟یا شاید ترجیح می دهید مانند بازیکنان بزرگ (سنگین) حریفان را از پیش رو بردارید؟تعیین نوع بازی خودتان،هنگام انتخاب کفش بسکتبال جدید ضروری است.در زیر سه نوع بازی که در بین بسکتبالیست ها بیشتر محبوب است و کفش مناسب برای هر نوع بازی آورده شده است:
۱-بازیکنان قدرتی:به طور کلی بازیکنان قدرتی بسکتبال بیشتر وقت خود را در پست هایی پشت سر می گذارند که نیاز به دویدن کمتری نسبت به سایر بازیکنان دارد.نوع بازی این بازیکنان تماس های فیزیکی زیاد و پرش در فضاهای محدود را می طلبد.بنابراین بازیکنان قدرتی به کفشی نیاز دارند که دارای حداکثر استحکام و زیرسازی باشد.این بازیکنان می توانند کفش های سنگین تر را نیز بپوشند و اضافه وزن این کفش ها تاثیر چندانی بر عملکرد آنها ندارد.کفش های ساق بلند و ساق متوسط برای بازیکنان قدرتی بسکتبال مناسب هستند.
۲-بازیکنان سرعتی:بازیکنان سرعتی بسکتبال بر سرعت و شتاب خود تکیه می کنند؛این بازیکنان کفش های سنگین که سرعت و شتاب آنها را محدود کند،نمی پسندند.کفش های ساق کوتاه سبک وزن که حفاظت مناسب و استحکام قابل قبولی داشته باشند،برای این گروه مناسب اند.
۳-بازیکنان منطقه ای:این بازیکنان همه فن حریف هستند.آنها در هر کاری کمی تخصص دارند.این بازیکنان باید به دنبال کفش هایی باشند که حمایت،زیرسازی و انعطاف خوبی داشته باشند ولی زیاد حجیم نباشند.کفش های ساق متوسط برای این نوع بازیکنان مناسب است.

منبع : بسکتبال98 دات آی آر

نمایش 1 - 1 از 1 آیتم