فیلتر محصولات

وضعیت
تحویل فوری در تهران

رهگیری سفارش

کد امنیتی

شاخه های بلاگ خبری

هوازی و بدنسازی

ورزش هوازی

سیستم هوازی چیست ؟

به مجموعه فرآیندهای سوخت و ساز در داخل بدن اطلاق می‌شود که در این فرآیند تجزیه کربوهیدرات ها (قندها) – اسیدهای چرب (چربی ها) درحضور اکسیژن تنفسی، به انرژی مورد نیاز بدن تبدیل می‌شوند.

فعالیت های هوازی کدامند؟

به فعالیت هایی گفته می‌شود که با شدت متوسط و مدت زمان نسبتا طولانی انجام شده و گروه‌های عضلانی بزرگ بدن را فعال می‌کنند و اجرای آنها به حضور اکسیژن تنفسی وابسته است.

استقامت هوازی یعنی چه؟

توانایی و تحمل بدن فرد جهت مقاومت در برابر خستگی در ورزش‌های طولانی مدت را استقامت هوازی یا استقامت قلبی – تنفسی گویند.

نکته: استقامت عضلانی با استقامت قلبی – تنفسی متفاوت است.

ظرفیت هوازی چیست؟

به حداکثر توانایی مصرف اکسیژن توسط بدن در فعالیت های شدید و طولانی مدت ظرفیت هوازی گفته می‌شود که به آن Vo2max نیز می‌گویند.

آمادگی هوازی چیست؟

حداکثر توانایی دستگاه تنفسی (ریه ها – قلب – عروق) جهت جذب و انتقال اکسیژن به عضلات را آمادگی هوازی می‌نامند.

آستانه هوازی یعنی چه؟

به حداقل شدت ومدت تمرین برای اثرگذاشتن برآمادگی هوازی , آستانه هوازی گفته میشود (بصورت عمومی حداقل شدت تمرین برای دستیابی به آستانه هوازی 70 درصد ضربان قلب، یا 55درصد حداکثر اکسیژن مصرفی یا 20دقیقه مدت تمرین توصیه میگردد) .

فعالیتهای بی هوازی کدامند؟

به آن دسته ازفعالیتهای بدنی که اجرای آنها به حضور ومصرف اکسیژن وابسته نیست اطلاق میشود (مانند انواع پرتابها- دوی 100متر- پرشها – و فعالیتهایی که با سرعت بالا در مدت زمان کوتاه < بین چند ثانیه تا3دقیقه > انجام میشوند).

آستانه بی هوازی به چه معناست؟

به شدتی از تمرین گفته میشود که اکسیژن مصرفی جهت تامین انرژی مورد نیاز کافی نبوده و مقدار (سطح) اسید لاکتیک عضله و خون بالا رود .

نکته ( هرچه آستانه بی هوازی درورزشکاری بیشتر باشد , موفقیت او در فعالیت هایی از نوع استقامتی بیشتر خواهد بود).

 

ورزش بدنسازی

بدنسازی به انگلیسی ( Bodybuilding) به انجام یکسری تمرینات بدنی با وسیله و دستگاههای گوناگون به طُرُق مختلف اطلاق می‌شود.

بدن سازی با کمک تغذیة اصولی و علمی، آمادگی‌های جسمانی فرد را رشد داده و تاثیرات بسیار مطلوبی بر توانایی‌های بدنی فرد بر جا می‌گذارد.

لازم بذکر است که این افزایش آمادگی‌های جسمانی، هم قدرتی و هم استقامتی می‌باشد.

بر اثر انجام تمرینات بدنسازی به بهترین شکل، حالتی در بدن ایجاد می‌شود که علاوه بر افزایش قدرت و توانایی‌های بدنی، نمای ظاهری بدن به صورتی موزون و متناسب در می‌آید که از آن با عنوان زیبایی اندام یاد می‌شود.

عبارت دیگری که برای این فعالیت استفاده میشود، پرورشِ اندام است.

هنگام استفاده از کلمه پرورش اندام، معمولا منظور ما، افزایش حجم عضلانی و کاهش همزمان چربی برای فرمگیری بهتر بدن است.

اکثر ورزشکاران، بدنسازی را به عنوان جزء مکمل به ورزش اضافه میکنند تا رشد عضلات مورد استفاده را بهبود ببخشد.

به طور مثال، یک شناگر با تمرکز روی عضلات زیر بغل خود میتواند در مدت کوتاهتری قدرت این عضلات و در نتیجه سرعت خود در شنای قورباغه را بهبود ببخشد.

منکر این واقعیت نمی توان شد که ورزش های قدرتی اعم از پرورش اندام و پاورلیفتینگ و حتی قویترین مردان و غیره ، امروزه دیگر به محبوب ترین و جذاب ترین ورزش عصر حاضر در دنیا بدل گردیده است.

به طوری که سیل انبوه جوانان و حتی سنین بالاتر در باشگاه هایه کوچک و بزرگ و درسطوح مختلف از مبتدی و اماتور گرفته تا سطح حرفه ای و قهرمانی در سر تا سر جهان به انجام این ورزش روی آورده و روز به روز نیز بر تعدادشان افزوده می شود.

.

آنیک بهترین مرکز فروش اینترنتی لوازم ورزشی 

فروشگاه اینترنتی لوازم ورزشی آنیک، یک مرجع تخصصی در زمینه لوازم و تجهیزات ورزشی می باشد که درآن انواع کفش های ورزشی ،لباس های ورزشی و ملزومات و تجهیزات کلیه ورزشهای رایج دنیا به صورت آنلاین به فروش می رسند.

فروشگاه ورزشی آنلاین آنیک به منظور سهولت مشتریان خود در خرید انواع لوازم ورزشی می کوشد تا محصولات بسیار با کیفیت از تمامی برندهای معروف و معتبر ورزشی جهان را در تمام زمینه های ورزشی در یک فضای قابل اعتماد مجازی گردآوری و ارائه نماید.

سایت آنیک با هدف رسیدن به یک مرجع تخصصی در زمینه لوازم ورزشی در تلاش است تا با آگاهی دادن به مشتریان خود در جهت استفاده از کالاهای  ورزشی و همچنین بررسی و مقایسه انواع محصولات ورزشی به خواسته مطلوب خود دست یافته و از رقبای اصلی خود پیشی بگیرد.

همچنین آنیک ، جهت جلب رضایت مشتریان گرامی ، انواع لوازم ورزشی را همراه با گارانتی اصالت و کیفیت کالا و امکان برگشت و تعویض کالا، همراه با ارسال به درب منزل و ارائه تخفیف های ویژه ، در اختیار همگان قرار داده است .

محصولات قابل ارائه در فروشگاه اینترنتی آنیک در بخش ورزشهای هوازی و بدنسازی  ، شامل تجهیزات بدن سازی ، اسکیت و اسکوتر و تناسب اندام می باشد .

نمایش 1 - 24 از 1262 آیتم