تحویل فوری در تهران

رهگیری سفارش

کد امنیتی

شاخه های بلاگ خبری

لوازم سلامتی و تندرستی

لوازم سلامتی و تندرستی

سلامتی و تندرستی

تَندُرُستی یا سَلامَت عبارت است از تأمین رفاه کامل جسمی و روانی و اجتماعی انسان است. سلامت معادل کلمه انگلیسی {Health} می‌باشد و بهداشت عمومی ترجمه کلمه {Public Health} می‌باشد. بنا بر تعریف سازمان بهداشت جهانی، تندرستی تنها فقدان بیماری یا نواقص دیگر در بدن نیست بل‌که «تندرستی نداشتن هیچ‌گونه مشکل روانی، اجتماعی، اقتصادی و سلامت جسمانی برای هر فرد جامعه است.»

امروزه اهمیت توسعه بهداشت عمومی برای برقراری عدالت اجتماعی در حوزه سلامت بر هیچ‌کس پنهان نیست.

سلامتی جسمی شامل همه قابلیت‌های جسمی بدن است. به فرد یا پدیده‌ای که دارای تندرستی باشد، تندرست یا سالِم گفته می‌شود.

حس تندرستی در افراد تفاوت دارد و دو فرد در شرایط جسمانی یک‌سان ممکن است قضاوت متفاوتی در مورد تندرستی خود یا دیگران بکنند. برای نمونه یک فرد معلول می‌تواند خود را کاملاً تندرست حس کند در حالی که اطرافیانش او را ناتندرست بدانند. البته افرادی که بیماری‌های شدید دارند معمولاً همیشه از سوی خود و دیگران تندرست به‌شمار نمی‌آیند.

.

تندرستی چیست؟

تندرستی یعنی سالـم بـودن و احسـاس سـلامتـی کردن. آنچــه می خورید، اِسترس (اضطراب)، خواب، سیگار کشیـدن، مشروبات الکلی و مواد مخـدر از عواملـی هستند که بر تندرستی شما تاثیر می گذارند. تندرستی شمـا به رضایت از خود، خوش بودنتان با اطرافیـان و اینکه احساس کنید زندگیتان دارای ارزش و مفهوم است، بستگی دارد.

محیط اطرافتان اهمیت زیادی برای تندرستی شما دارد. چگونگی سکونت، نوع کار و شغـل و این که احساس کنید، جزئی از جامعه هستید نیز روی تندرستی شما تأثیر می گذارد.

.

سلامتی چیست ؟

در تعریف سلامت از دیدگاه  سازمان جهانی بهداشت نکات زیر گنجانده شده است:

 

1- نبودن بیماری و نبودن معلولیت و ناتوانی، به تنهایی نمی‌‌تواند به معنای سلامت یا تندرستی باشد.

2- علاوه بر نبودن بیماری و ناتوانی، باید انسان یک حالت رفاه و آسایش در جنبه‌‌های جسمی، روانی و اجتماعی بهره‌‌مند باشد، تا بتوان گفت از سلامت برخوردار است.

3- این سه جنبه جسمی، روانی، اجتماعی روی هم اثر می‌‌گذارند و از یکدیگر تاثیر می‌‌پذیرند.

مثلا حالات نامطلوب روانی مانند عصبانیت، افسردگی، غم و اندوه روی سلامت جسم و آسایش آن اثر بد می‌‌گذارد.

همین‌‌طور روابط اجتماعی نامطلوب، هم بر سلامت جسمی و هم بر سلامت روانی اثر بد می‌‌گذارد.

 البته اگر نیازهای انسان فقط در حد نیازهای جسمی، روانی و اجتماعی بود، این تعریف از سلامت کاملاً کافی به نظر می‌‌رسد.

انسان این فرق بزرگ را با حیوانات دارد که زندگی او با مرگ به پایان نمی‌‌رسد بلکه مرگ جسم او، آغاز شکل دیگری از زندگی جاودانه او است.

در آفرینش انسان هدف بزرگی وجود دارد و آن حرکت به سوی کمال بی‌‌نهایت است.

 لذا نیازهای او از نیازهای جسمی، روانی و اجتماعی و حیات او وسیع‌‌تر از ولادت تا بازایستادن قلب و تنفس است.

.

تحرک جسمی و ورزش

انسان برای سلامتــی خود به تحرک جسمـی نیاز دارد. ورزش کردن خطـر ابتلا به بسیــاری از بیماری ها، مانند بیمــاری های قلبـی-عروقـی و برخی از سرطان ها را کاهـش می دهـد.

 ورزش باعث خوشحالـی بیشتر شمـا نـیز می شود. با ورزش کردن ، خــواب شما بهتر می شود، اِسترس را بهتر تحمــل می کنید و وزنتان هم ثابت می ماند.

 بزرگسالان باید روزی ۳۰ دقیقه تحرک جسمی داشته باشنـد. لازم نیست برای سلامتی خــود ورزش سنگین کنید.

پیاده روی برای سلامتیتان کافی است.

احتیاج کودکان به تحـرک جسمی بیش از بزرگســالان است. کودکان برای سلامتی خود به ۶۰ دقیقه تحرک جسمی در روز نیاز دارند.

.

آنیک بزرگترین فروشگاه آنلاین لوازم ورزشی

فروشگاه ورزشی آنلاین آنیک به منظور سهولت مشتریان خود در خرید انواع تجهیزات ورزشی، می کوشد تا محصولات بسیار با کیفیت از تمامی برندهای معروف و معتبر ورزشی جهان را در تمام زمینه های ورزشی در یک فضای قابل اعتماد مجازی گردآوری و ارائه نماید.

سایت آنیک با هدف رسیدن به یک مرجع تخصصی در زمینه لوازم ورزشی در تلاش است تا با آگاهی دادن به مشتریان خود در جهت استفاده از کالاهای  ورزشی و همچنین بررسی و مقایسه انواع محصولات ورزشی به خواسته مطلوب خود دست یافته و از رقبای اصلی خود پیشی بگیرد.

همچنین آنیک ، جهت جلب رضایت مشتریان گرامی ، انواع لوازم ورزشی را همراه با گارانتی اصالت و کیفیت کالا و امکان برگشت و تعویض کالا، همراه با ارسال به درب منزل و ارائه تخفیف های ویژه ، در اختیار همگان قرار داده است .

محصولات قابل ارائه در فروشگاه اینترنتی آنیک در  بخش سلامتی و تندرستی ، شامل لوازم راحتی بادی ، انواع دوچرخه ، لوازم ماساژ ، محصولات سلامتی  و ... می باشد .

نمایش 1 - 24 از 199 آیتم