رهگیری سفارش

کد امنیتی

تولید کننده‌ها

راهنمای خرید کفش کوهنوردی

کفش کوهنوردی یکی از لوازم اصلی وحیاتی در کوهنوردی است. اگر هوس کوهنوردی کرده باشید، تهیه‌ی یک کفش مناسب کوهنوردی برای شما ضروری است. مستحکم بودن، تنها ویژگی یک کفش کوه نیست و یک کفش کوه مناسب علاوه بر مستحکم بودن می‌بایست از قوزک و کف پای شما محافظت کند و هنگام راه رفتن روی صخره‌ها تکیه‌گاه مناسبی برای بدن شما باشد.


قبل از خرید کفش کوهنوردی به نکات زیر توجه کنید :

کفشهایی را انتخاب کنید که مستحکم و با دوام باشند و نسبت به حرارت و رطوبت عایق بندی شده باشند


هرگز از یک کفش کوه برای برنامه‌های مختلف استفاده نکنید. هر برنامه‌ی کوهنوردی متناسب با شرایط فیزیکی محیط کوهنوردی کفش خاصی نیاز دارد. درضمن کفشهای کوه تابستانی و زمستانی ویژگی‌های مختلفی دارند

مطمئن شوید کفی کفشی که می‌خرید در عین مستحکم و سفت بودن، انعطاف‌پذیر است.

کفشهای مناسب یک لایه‌ی چرمی باریک به‌عنوان کفی دارند. این کفی به کوهنورد کمک می‌کند بدون دغدغه انواع سطوح سفت و صخره‌ای را بپیماید. استحکام و منعطف بودن از ویژگی‌های ضروری کفی کفش کوهنوردی است.

هنگام خرید و امتحان کردن کفش کوه، پیش از بستن بندهای آن، پایتان را تا جایی که امکان دارد در داخل کفش به قسمت جلو برانید و پنجه‌ی پایتان را کاملاً در جلوی کفش قرار دهید ودر صورتی که به اندازه یک انگشت فاصله در پشت پای خود و کفش احساس کردید آنوقت کفش کوهنوردی میتواند اندازه مناسب پای شما باشد.

سعی کنید هنگام امتحان کردن کفش کوهنوردی حتما از جوراب ضخیم (مناسب کوهنوردی) استفاده نمایید

پیش از خرید کفش کوه، حتماً آن را پوشیده، بند آن را کامل بسته و با آن در سطح شیبدار و صاف راه بروید ودر صورت راحتی وآزادی پا در داخل کفش اقدام به خرید کفش کوه نمایید.

پای شما در داخل کفش مناسب کاملاً راحت است. کفش کوهنوردی نباید هیچ ‌گونه فشاری بر انگشتان شست از لایه‌ی بیرونی و بر روی انگشت کوچکتان از لایه‌ی درونی و کناری و قوس استخوانی روی پایتان وارد نماید..

در هنگام خرید کفش کوهنوردی، پس از پوشیدن کفش و بستن بند آن، روی یک پای خود ایستاده و با پای دیگر خود به دیوار ضربه وارد کنید. اگر پوتین مناسب باشد در این حالت هیچ‌‌گونه ضربه‌ای به طور مستقیم به پایتان وارد نمی‌شود.

بعد از پوشیدن پوتین و بستن بندهای آن، با ایستادن روی کناره‌ی خارجی پای خود، مطمئن شوید پوتین از قوزک پایتان محافظت می‌کند

برای هر برنامه کوهنوردی، از پوتین مناسب برای آن برنامه استفاده کنید.
.

قبل از اولین استفاده از کفش کوه ، اجزای جدا شدنی آن را جدا نمایید، آنها را در آب قرار دهید تا کاملاً خیس بخورند، سپس در حالت خیس آن‌ها را پوشیده و حداقل یک ساعت با آن راه بروید تا قالب کفش کاملاً با شکل پای شما هماهنگ شود. بعد از این کار پوتین‌ها را با روزنامه بپیچید و در مکانی گرم قرار دهید و بگذارید آنها بدون دریافت حرارت مستقیم خشک شوند.

هرگز از پوتین‌های اسکی برای کوهنوردی استفاده نکنید، زیرا پوتین‌های اسکی کفه‌ی نرمی دارند و نمی‌توانند در کوهنوردی از پای شما محفاظت کنند.

.

نمایش 1 - 1 از 1 محتوا
  • 96-09-12 15:09:39 یکشنبه
    37

    کوه نوردی

      کوهنوردی  یکی از ورزش‌ها یا از جمله تفریحات است. برای برخی نیز کوهنوردی به عنوان شغل اصلی یا بخش الزامی شغل اصلی است. کوهنوردی می‌تواند به صورت راهپیمایی، کوه روی ،...